Gośćmi Wydziału Nauk Ekonomicznych w ramach VI Konfrontacji na SGGW „Drogi do AgroSukcesu” 24 stycznia 2017 r. w godz. 10.30-12.00 (Aula D22, bud. nr 6) będą:

Jarosław Górski, l. 38, absolwent wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, prowadzi 200-hektarowe gospodarstwo w Zającu (woj. mazowieckie), specjalizujące się od 4 pokoleń w produkcji nasiennej zbóż. Uprawia także rzepak i kukurydzę. Sprzedaje rocznie ok. 300 ton nasion, głównie bezpośrednio z gospodarstwa.

Maciej Michalski, l. 31, absolwent University of Wisconsin in Madison (USA) oraz MBA INSEAD w Fontainebleau (Francja), właściciel kilkusethektarowego gospodarstwa rolnego w Popowie k. Wałcza i prezes Fermy Drobiu sp. z o.o. w Popowie. Wcześniej pracował w firmach: Poldanor sp. z o.o. i GLENCORE Polska Sp. z o.o.

Tadeusz Leśniewski, właściciel – prowadzonego wraz z żoną Marią, córką Ewą i synem Przemysławem – gospodarstwa rolnego o pow. ok. 1800 ha w miejscowości Coch k. Piły, zatrudniającego kilkunastu pracowników i specjalizującego się w uprawie materiału siewnego zbóż oraz zbóż konsumpcyjnych i rzepaku. W gospodarstwie produkuje się rocznie ok. 2 tys. ton materiału siewnego zbóż, pozostałą część produkcji stanowią zboża konsumpcyjne oraz rzepak. Gospodarstwo, którego chlubą jest – odrestaurowany w latach 1998-1999 – pałac w Cochu, w uznaniu za swoje wysokie osiągnięcia gospodarcze było wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, m.in. w konkursach: Złota Wiecha 1983 i 2001, Rolnik Farmer Roku 2000, AgroLiga 2001 oraz Wielkopolski Rolnik Roku 2010 i 2012. Tadeusz Leśniewski został uhonorowany tytułami: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2013 oraz Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2016. (patrz rozmowa w AGRO – w  załączeniu)

Dr Czesław Siekierski, europoseł, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego (patrz artykuł w AGRO – w załączeniu)

W sali 102, b.7, w godz. 11.00-12.30 odbędzie się wykład Marka Kupisa poświęcony autoprezentacji. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowo-szkoleniowy.