Obecnie trwa nabór do tegorocznej edycji programu  „Ambasador Kariery UE” 2017/2018 („EU Careers Ambassadors” 2017/2018).

„Ambasador Karier UE” to program zainicjowany w roku 2010 przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), którego głównym celem jest zainteresowanie studentów przygotowaniem się do konkursów i podjęciem pracy zawodowej w instytucjach unijnych.

Koordynatorem programu po stronie Polski jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Ambasadorowie Karier UE” , działają na terenie swoich macierzystych uczelni, udzielają informacji nt. staży, przygotowań i przebiegu konkursów EPSO,  organizują spotkania ze studentami, z udziałem  urzędników UE i reprezentują EPSO na terenie Polski.

W ramach współpracy z MSZ , wraz z Regionalnymi Ośrodkami Debaty Międzynarodowej realizują cykle spotkań i wykładów otwartych poświęconych karierze w UE. W tym zakresie współpracują także z Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej EPSO: